Otázky a odpovědi

CO JE TO TAEBO?

 

Tae – bo

Význam písmen TAEBO:

T - Total - totální odevzdání se všemu co dělám
A - Awarness - uvědomění si sama sebe a světa
E - Excellence - excelentní přístup ke všemu co člověk dělá
B - Body - tělo jako nástroj k absolutní změn
O - Obedience - otevřenost a oddanost vůči své vůli ke změně

TAE - BO je účinný sportovní systém, který nejenže redukuje tělesnou hmotnost a zvyšuje svalovou sílu, ale je i úžasným prostředkem, jak poznat, kde jsou vaše hranice.

TAE - BO jeho hodina je trénink pro všechny věkové i fyzické kategorie. Je jedno, do jaké míry trénink zvládnete. Jste na určité výkonnostní hranici, kterou budete postupně posouvat. Stačí přijít na trénink, najít si místo, připravit si pití, ručník a začít cvičit se sebou a pro sebe.

TAE - BO POŽÍVÁ POHYBY ODLIŠNÝCH BOJOVÝCH UMĚNÍ A PRVNÍ ŘADĚ JE TO SKUPINOVÉ CVIČENÍ BEZ KOMPLIKOVANÉ CHOREOGRAFIE PŘI HUDBĚ. Skrze trénink vytrvalosti, se relativně v krátké době zlepší funkce oběhového systému, schopnosti déle vydržet, vrátí vám pružnost a ohebnost těla, zmenší tukové zásoby a hlavně vás zbaví stresu a je jedno jak na tom jste a kolik máte let. Cílená technika vytrénuje vaše trupové (břišní a zádové) svalstvo a tím se stabilizuje vaše páteř. Ale i ramenní svaly, svaly paží, nohou a hýždí nepřijdou zkrátka. Jednoduše řečeno, je to komplexní systém, který postaví na nohy celé tělo.

CO vše umí  TAE - BO, zjistíte teprve tehdy, když se přijdete podívat a vyzkoušíte si ho.

CO JE TO POWER YOGA?

 

 

Power yoga

Co je Power yoga?

Jedná se o cvičební styl, který využívá pozic z klasické yogy.Tyto pozice jsou plynule opakovány jedna za druhou s prvotním zaměřením na dech. Touto soustředěností při cvičení docílíte uvolnění a relaxace. Protáhnete a posílíte svaly celého těla. Cílem pravidelného cvičení POWER YOGY je navození harmonie těla a mysli. Zlepšuje flexibilní sílu, obnovuje přirozenou pohyblivost kloubu, vyrovnává skoliotické držení těla, zlepšuje hybnost a pružnost páteře. Zlepšuje průtok energií tělem, ovlivňuje peristaltiku, trávení, ovlivňuje vnitřní prostředí těla - orgány a vnitřní procesy. Dále jsou do celého systému promítnity různé metody strečinkové, fyzioterapeutické cviky atd.

POWER YOGA - není žádnou filosofií, není žádnou filosofickou cestou, ale jedná se o cvičební rozměr této sportovní aktivity, která má ovšem své základy opodstatněné v józe

POWER YOGA - neučí techniku dýchání, učí jen průběžně kontrolovat dech, učí průběžně v klidu dýchat, učí pracovat islou s tělem v rámci provádění pozic a dává rozměr mnoho novým poznatkům, které nemáme jindy možnost prožít. Je to cesta, která nekončí a která vám umožňuje stále ojevovat své prožívání, tělo, duši. rozvíjí psychyckou a fyzickou kondici současně. Někomu bude stačit "jen to cvičení", někdo se vydá dál a může poznávat sám sebe, může v sobě objevit dosud neobjevené. Ale vždy je to na vás, jakým způsobem k cvičení POWER YOGY přistoupíte.

Pro koho je cvičení určeno? Pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé. Pro ty z Vás, kteří mají sedavé zaměstnání a trpí bolestmi zad a krční páteře či astmatem.

DOPORUČENÍ: Alespoň hodinu před začátkem cvičení nejíst Jestliže nosíte brýle nebo kontaktní čočky, je vhodné je na cvičení odložit (ze zdravotních i praktických důvodů).

CO JE TO SHIATSU?

20.03.2010 16:02

Shiatsu - shintai

 

Shiatsu je léčebná terapie, která pochází z Japonska. Řadí se mezi masážní techniky, jejichž původ sahá až 5 000 let zpátky do staré Číny.

V překladu shiatsu znamená tlak prsty (SHI=prst, ATSU=tlak). Děje se tak bez nepříjemné bolesti a s pocitem relaxace.

 

Díky tlaku, který terapeut vyvíjí na postižená místa svými částmi těla, dochází k uvolnění postiženého místa a životní energie může lépe cirkulovat. Shiatsu tedy pracuje na základě poznatků tradiční čínské medicíny, na představě o všudypřítomné energii (čchi, japonski ki), která je neviditelná a vytváří vše kolem nás. Tato energie dává do pohybu také naše tělo a proudí v něm sítí drah, které se nazývají meridiány. Tyto dráhy známé z čínské medicíny, jsou používány také např. i v akupunktuře. V případě, že dojde k zablokování této energie, dojde v určitých částech těla k vytvoření jejího nedostatku, nebo naopak přebytku. Blokády v proudění energie jsou způsobovány např. duševní či dietní nerovnováhou, nedostatkem vhodné aktivity či působením chladu nebo větru.Tento stav stagnující energie se po delší době může projevit jako nemoc.

Terapií shaitsu se znovu nastoluje energetická rovnováha těla a obnovuje se volné proudění energie. Dojde k opětovnému nastolení harmonického stavu celého organismu. Typické sezení shiatsu trvá 60-90 minut. Provádí se v oblečení na podložce na zemi a proto je vhodné, aby ošetřovaný měl na sobě volné pohodlné bavlněné kalhoty, triko a ponožky.

Masáže shiatsu jsou vynikající prevencí nejrůznějších civilizačních onemocnění, urychlují rekonvalescenci po nemoci či operaci,. Masáže pomáhají při celkové únavě a stresu, alergiích, dýchacích potížích. Odstraňují a zmírňují bolesti různého typu - zad, šíje. Jsou doporučovány pro regeneraci sportovců a k celkovému posílení krevního oběhu. . Při ošetřování je někdy pociťováno příjemné teplo, mravenčení, nebo i emociální uvolnění. Někdo pocítí přímo příliv energie a následně opětovný přísun vitality.

 

CO JE TO BOSU?

 

Bosu

 

Bosu neboli balanční úseč či půlbalon - je to  cvičební pomůcka, původně využívaná hlavně v rehabilitaci. Pokud nevíte jak vypadá, představte si rozpůlený balón, přičemž jeho plochá strana je položena na podlaze. Při lekci se vystupuje a sestupuje na jeho oblou část. Pevná plocha měří v průměru 63,5cm a kopule by měla být nafouklá do výšky zhruba 22cm. Pro cvičení se používá jak oblá, tak i plochá část.

Proč si vybrat cvičení BOSU

Lekce BOSU učí lépe vnímat vlastní tělo, koordinovat pohyb, posílit pohybový aparát a hlavně ty svalové skupiny, na které se často zapomíná. Odměnou za pravidelné a správné provedení cvičení bude zmírnění nebo odstranění bolesti zad a šíjových svalů, pevnější tělo a štíhlejší postava. Trénink BOSU působí kromě jiného i na hluboké  trupové svaly, které se běžně nepoužívají.

Pravidelné cvičení má několik výhod:

  • Lepší fyziologickou rovnováhu a symetrii pohybu.

  • Posílení všech svalových skupin, hlavně nohou, břicha a zádových svalů. to vede k lepšímu držení těla při chůzi, ale i v sedu.

  • Zpevnění šlach a vaziva kolenních a hlezenních kloubů.

  • Z estetického hlediska i zeštíhlení problematických partií.

     

    No a je to docela legrace:-)

 

CO JE TO ASHTANGA JOGA?

TAK TADY NECHÁM MLUVIT POVOLANĚJŠÍ, TEDY UČITELE DALIBORA ŠTĚDRONSKÉHO, DÍKY KTERÉMU TEĎ /FAKT DÍKY DALI!!!/ KAŽDÝ RÁNO VSTÁVÁM O HODINU DŘÍV / O PŮL ŠESTÝ/ A MRSKÁM SEBOU NA JOGA MATCE, COŽ ALE NENÍ ŽÁDNÁ MATKA, ALE PODLOŽKA....

 

DOUFÁM,ŽE NÁS ČASEM BUDE V PARDUBICÍCH VÍC TAKOVÝCH , TAKŽE KOUKNĚTE NA DALIHO STRÁNKY A PAK SE VYDEJTE DO SPORT CENTRA POD VINICÍ V PARDUBICÍCH V PONDĚLÍ, STŘEDU A PÁTEK OD SEDMI

 

https://www.ashtanga.cz/ashtanga.htm